POSADZIMY 600 DRZEW we WROCŁAWIU

Pomóż zdobyć milion złotych na posadzenie ponad 600 drzew i ok. 5 tys. krzewów w całym Wrocławiu!

Możesz to zrobić, głosując na projekt nr 710 we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim i zachęcając do tego rodzinę i znajomych. To nie jest trudne, a oddanie głosu zajmie Ci minutę! Pamiętaj, głosowanie od 30 września od 12:00!

Co proponujemy?

Projekt 710 „Drzewa dla Wrocławia” zakłada posadzenie drzew w miejscach, w których nigdy by się nie pojawiły!

mapa-320pxZnaleźliśmy odpowiednie lokalizacje (zobacz mapę) do posadzenia ponad 600 drzew. To miejsca, w których nikt inny nie planował sadzić, bo czy można posadzić drzewo np. w chodniku? Można, ale trzeba usunąć beton i wymienić glebę. To kosztuje więcej niż posadzenie drzewa w parku, ale przecież chcemy mieć więcej drzew na terenach zabudowanych, gdzie przestrzeń jest mocno ograniczona. Bo w mieście każde drzewo jest ważne!

Dlaczego drzewa w mieście?

Bo w mieście drzewa są bardzo potrzebne. Produkcja tlenu to tylko ułamek ich działalności. Drzewa filtrują powietrze z zanieczyszczeń, także tych komunikacyjnych, dzięki czemu poprawiają jego jakość. Ochładzają powietrze latem i zmniejszają efekt miejskiej wyspy ciepła. Poprawiają estetykę otoczenia i zwiększają wartość sąsiadujących z nimi nieruchomości. A przede wszystkim – drzewa są piękne! czytaj więcej »

Kiedy i jak głosować?

Głosowanie rusza 30 września i potrwa do 10 października.
Można głosować wypełniając formularz przez internet lub w wyznaczonych miejscach – w urzędach i bibliotekach publicznych (papierowo).
Korzystając z formularza do głosowania podajemy:
– imię, nazwisko,
– numer PESEL,

– numer telefonu komórkowego do weryfikacji,
– maksymalnie cztery numery projektów: dwa ogólnomiejskie i po jednym rejonowym małym (do 250 tys. zł) i dużym (do 750 tys. zł), w projektach ogólnomiejskich wpisując nr 710 „Drzewa dla Wrocławia”,
– zaznaczamy pole, że jest się mieszkańcem Wrocławia oraz wyraża się zgodę na przetwarzanie przez Gminę Wrocław danych osobowych wyłącznie w związku z głosowaniem,
– na koniec wpisujemy kod przesłany sms’em i potwierdzamy swój głos.

Instrukcja głosowania w WBO (na dole strony).

Kim jesteśmy?

Chcemy, aby Wrocław był zielonym, przyjaznym miastem. W 2014 roku założyliśmy Stowarzyszenie Ochrony Drzew „miastoDrzew”. Interweniujemy w urzędach, monitorujemy wycinki, pomagamy mieszkańcom. Udało nam się doprowadzić do zwiększenia liczby nasadzeń drzew we Wrocławiu. Drzewa te jednak sadzone są głównie na obrzeżach miasta czy w już istniejących parkach, gdzie jest to łatwiejsze, bo jest na nie miejsce. My chcemy, by także w centrum miasta pojawiały się nowe drzewa! Bo przecież tam też są wycinane. Dlatego stworzyliśmy wspólnie z Wrocławskim Ruchem Obywatelskim i osobami prywatnymi projekt „Drzewa dla Wrocławia” i zachęcamy Cię do zagłosowania na niego. Posadzone w przestrzeni publicznej drzewa przyczyniają się do poprawy jakości życia każdego z nas!