Zieleń Dla Wrocławia – projekt #675

Pomóż nam zdobyć milion złotych na założenie 22 parków kieszonkowych i enklaw zieleni w całym Wrocławiu! Możesz to zrobić, głosując na projekt #675 we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim i zachęcając do tego rodzinę i znajomych. To nie jest trudne, a oddanie głosu zajmie Ci minutę! Pamiętaj, głosowanie startuje 15 września 2017!

Co proponujemy?

Projekt #675 „Zieleń dla Wrocławia – parki kieszonkowe, nasadzenia, enklawy zieleni w całym mieście!” zakłada założenie lub zagospodarowanie 22 parków kieszonkowych lub enklaw zieleni. Oprócz nowych nasadzeń drzew pojawią się w nich także krzewy, kwiaty oraz mała architektura, by można było odpocząć wśród zieleni. Znaleźliśmy odpowiednie lokalizacje (zobacz mapę) w różnych rejonach miasta, aby mieszkańcy mieli blisko do choćby niewielkiego terenu zielonego.

Zieleń w mieście jest bardzo potrzebna. Rośliny produkują tlen, filtrują powietrze z zanieczyszczeń, także tych komunikacyjnych, dzięki czemu poprawiają jego jakość. Ochładzają powietrze latem i zmniejszają efekt miejskiej wyspy ciepła. Drzewa poprawiają estetykę otoczenia i zwiększają wartość nieruchomości z nimi sąsiadujących. Parki kieszonkowe pozwalają na kontakt z przyrodą nawet w centrum miasta, oferują miejsce, by usiąść i odpocząć w otoczeniu zieleni.

Kiedy i jak głosować?

Głosowanie rusza 15 września i potrwa do 2 października. Można głosować wypełniając formularz przez internet (strona WBO) lub w wyznaczonych miejscach – w urzędach i bibliotekach publicznych (papierowo).
Korzystając z formularza do głosowania podajemy:

  • imię, nazwisko,
  • numer PESEL,
  • numer telefonu komórkowego do weryfikacji,
  • maksymalnie cztery numery projektów: dwa ogólnomiejskie i po jednym rejonowym małym (do 250 tys. zł) i dużym (do 750 tys. zł), w projektach ogólnomiejskich wpisując nr 675 „Zieleń dla Wrocławia”,
  • zaznaczamy pole, że jest się mieszkańcem Wrocławia oraz wyraża się zgodę na przetwarzanie przez Gminę Wrocław danych osobowych wyłącznie w związku z głosowaniem,
    na koniec wpisujemy kod przesłany sms’em i potwierdzamy swój głos.

Kim jesteśmy?

Chcemy, aby Wrocław był zielonym, przyjaznym miastem. W 2014 roku założyliśmy Stowarzyszenie Ochrony Drzew „miastoDrzew”. Interweniujemy w urzędach, monitorujemy wycinki, pomagamy mieszkańcom. W 2016 przygotowaliśmy do WBO ogólnomiejski projekt #710 „Drzewa dla Wrocławia”, który zdobył 13 939 głosów i właśnie jest realizowany. Dzięki niemu w najbliższych tygodniach ponad 600 drzew pojawi się w różnych lokalizacjach. Wiele z nich w centrum Wrocławia, gdzie nikt inny by ich nie posadził.
W tym roku złożyliśmy ogólnomiejski projekt „Zieleń dla Wrocławia”, który obejmuje założenie parków kieszonkowych oraz enklaw zieleni w 22 lokalizacjach w różnych częściach miasta (m.in. na Maślicach, Starym Mieście, Gaju, Kowalach, okolicach Powstańców Śląskich, Psim Polu).

Namawiamy Cię – zagłosuj na niego i namów do tego znajomych i rodzinę!

Pamiętaj, posadzone w przestrzeni publicznej drzewa przyczyniają się do poprawy jakości życia każdego z nas, a odpoczynek wśród zieleni uspokaja i pomaga zregenerować siły.